Międzynarodowa Konferencja Architektoniczna GIS Expo

Jak już Wam wspominałam w poprzednim wpisie, wczoraj miałam okazję uczestniczyć w Międzynarodowej Konferencji Architektonicznej GIS Expo. Tym razem nie napiszę jednak, że miałam przyjemność, ponieważ siedziałam jak na szpilkach i czekałam, aż to wszystko się skończy. Co poszło nie tak?

Konferencja miała podtytuł Interior Design, skierowana była bowiem do projektantów i architektów wnętrz. Mieliśmy poznać najnowsze trendy, nowoczesne materiały, spotkać się ze światowym designem. Niestety śmiało mogę powiedzieć, że spotkałam się z wielką nudą, a sposób wystąpienia przez niektórych panów nie zasługiwał nawet aby nazwać to prezentacją, tylko czystą porażką. Aby nie zanudzić Was te wszystkie nudne wystąpienia pominę zasłoną ciszy. Wspomnę jedynie o tym, co zainteresowało mnie. Przecież nie mogło być aż tak tragicznie, że nic a nic się mi nie spodobało. Na szczęście znalazło się kilka perełek. Oto one.

Martin Gran ze znanej na całym świecie firmy Snøhetta przedstawił między innymi jeden z projektów, który właśnie jest realizowany w Arabii Saudyjskiej. King Abdulaziz Centre for World Culture.

Zdjęcia: Snøhetta

Sam budynek jest niesamowity. Martin puścił nam również film pokazujący spacer po wirtualnym jeszcze wnętrzu. Coś wspaniałego – kto mógł coś takiego wyrenderować i na jakim sprzęcie! To pytanie nie da mi spać przez kolejne miesiące. Szkoda, że nie mogliśmy zobaczyć większej ilości wizualizacji… ale może kiedyś uda się tam pojechać. King Abdulaziz to pierwszy budynek w Arabii Saudyjskiej, w którym kobiety i mężczyźni będą mogli przebywać razem.

Interesujące wystąpienie miał również Janusz Kaniewski, człowiek, który w światowym designie odniósł wielki sukces. Współpracował lub dalej pracuje z takimi markami jak Pinifarina czy Ferrari. Pan Kaniewski próbował odpowiedzieć na pytanie, jak mamy projektować coś, co ludzie pokochają. Ja już wiem, ale zachowam to dla siebie i dopiszę do strategii marketingowej mojej firmy. Jednym z bardziej znanych i ciekawych projektów, którego twórcą  była pracownia Janusz Kaniewski Design była ciężarówka zaprojektowana dla firmy KOŁO. To nie byle jaka ciężarówka, a najpiękniejsza ciężarówka w Polsce! Mobilna Sala Ekspozycyjno-Szkoleniowa firmy KOŁO podróżuje po Polsce zaszczepiając w nas zachwyt i miłość do pięknego i luksusowego designu. Przyznam się szczerze, że bardzo chciałabym zobaczyć na żywo wnętrze ciężarówki KOŁA.

Najpiękniejsza ciężarówka w Polsce. Zdjęcie: Aranżacje Targi Lublin

Najpiękniejsza ciężarówka w Polsce. Zdjęcie: Aranżacje Targi Lublin

Janusz Kaniewski w swojej opowieści o najpiękniejszej ciężarówce świata

Janusz Kaniewski w swojej opowieści o najpiękniejszej ciężarówce świata

Dość ciekawe wystąpienie miała Daria Kieżun z Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Opowiedziała ona o tym, jak to architektura i wnętrza stają się nową sztuką. Współczesna sztuka czerpie bowiem z życia codziennego, ale aby zaistnieć często sięga do kontrowersyjnych środków – do brzydoty, do odpadów z życia. Razi, obrzydza, budzi niesmak. Ma prowokować do dyskusji, ale nie daje wytchnienia. A przecież człowiekowi potrzebne jest piękno i estetyka. Projekty wnętrz mogą być mniej spektakularne niż sztuka przez wielkie „sz”, jednak one stawiają człowieka w centrum, gdyż to jemu mają służyć. Na stronie wrocławskiego SARPu możecie obejrzeć prace, które zostały nagrodzone w konkursie Wnętrze & Design. Takie proste, zwyczajne, a jednak wspaniałe, ponieważ rozwiązują konkretny problem, biorą pod uwagę potrzeby człowieka.

Na zakończenie długiego dnia swoje wystąpienie miał gość specjalny Konferencji – Nini Andrade Silva. I to właśnie było coś, na co warto było czekać. Coś, co zasługuje na oddzielny wpis na blogu. Jej projekty są niezwykłe, bo czerpią inspirację z prostych rzeczy i niosą jasny przekaz. Sama Nini jest bardzo ciepłą i uroczą kobietą. Przekonałam się o tym podczas krótkiej rozmowy po konferencji. O dokonaniach Nini i jej przesłaniu, które niesie światu napiszę już wkrótce.

Clipboard02

Clipboard01

Maria Podobińska-Tuleja

cropped-proste_wnetrze_logo-011.jpg

#gisexpo #niniandradesilvawpolsce #ciezarowkakola #kolo

Reklamy