Apartament Hiszpański

Projekt wnętrz w apartamentowcu zakłada nowoczesną, przejrzystą przestrzeń, z prostymi, czystymi liniami, w której umieszczone zostały najnowsze kolekcje włoskich mebli, zaprezentowanych na ostatnich Targach Designu w Mediolanie – iSaloni 2014, uzupełnionych o przepiękne, klasyczne Hiszpańskie wzory projektu Patricia Urquiola oraz szkło fusingowe pochodzące Hiszpańskiej fabryki VidriArte.

Kolorystyka stanowi kompozycję składającą się pastelowych barw: błękitów i beży, połączonych z modnymi szarościami, oraz mocniejszym akcentem w postaci morskiego koloru oraz bieli, a więc odpowiada najbardziej aktualnym trendom projektowania wnętrz.

Część ścian salonu została pokryta systemem dekoracyjnym Industia firmy Ceresit Instyle, doskonale naśladującym strukturę autentycznego betonu i idealnie sprawdzającym się w nowoczesnych projektach wnętrz, stawiających na prostotę szarych barw, różnorodność struktur i faktur. Pozostałym ścianom nadano subtelne kolory, stosując System dekoracyjny Jazz firmy Ceresit Instyle. Podłoga wyłożona została systemem dekoracyjnym Moderna, również należącym do oferty firmy Ceresit Instyle. Wykonanie podłogi z takiego materiału zapewnia zarówno trwałość, wysoką jakość wykończenia, jak i nowoczesny industrialny wygląd.

Meble, które znalazły się w pomieszczeniu, pochodzą z najnowszych kolekcji firmy Lema, Lago oraz B&B Italia.

Komody należą do kolekcji T030 firmy Lema. T030 to modułowe meble o asymetrycznych linach, świetnie sprawdzające się zarówno w klasycznych, jak i współczesnych wnętrzach. Kolory mebli można swobodnie dobierać, korzystając z bogatej palety barw oferowanej przez firmę Lema. W przypadku naszej komód zastosowano połączenie kolorów Panna oraz Pomice.

Regał na książki, w którym w zasłoniętej szafce umieszczono telewizor oraz sprzęt audio, pochodzi z kolekcji Selecta również firmy Lema. Selecta stanowi ewolucję pierwszego włoskiego systemu wolnostojącego, zaprojektowanego przez Lema w 1978 roku. Podstawową cechą systemu jest jego maksymalna uniwersalność. Meble przystosowane są do każdego rodzaju zamówienia oraz wszystkich rodzajów pomieszczeń. Możliwości kompozycyjne są praktycznie nieograniczone: szafki zamknięte,  otwarte półki i pojemniki mogą być dowolnie dodawane zgodnie z życzeniami klienta. W naszym regale powtórzono kolory zastosowane w komodzie.

Stół oraz krzesła, zaprojektowany przez Lago, łączą w sobie prostotę formy oraz nowoczesny design. Filozofia Lago wyznaje takie wartości, jak: jakość życia, przebywanie razem oraz przemianę mieszkania w prawdziwy dom w tradycyjnym rozumieniu tego słowa. Stół, zaprojektowany przez samego Daniele’a Lago, pochodzi z kolekcji Air i jest produktem opatentowanym i niepowtarzalnym. Gruby blat kontrastuje z cienkimi taflami szkła, dając wrażenie jego zawieszenia w przestrzeni. Krzesła Steps Chair projektu Monici Graffo składają się z aluminiowej konstrukcji, stanowiącej stelaż dla pasm filcu przemysłowego, z których utworzone zostały siedzisko i oparcie. Krzesło wykonane jest z materiałów w 100 % recyclingowalnych. Dodatkowo, krzesło można z łatwością składać i rozkładać, a opakowanie, w którym transportuje się Steps Chair, jest o 50% lżejsze niż tradycyjnie stosowane pudła, co pozwala znacznie zaoszczędzić na transporcie krzeseł i wpływa na mniejsze zanieczyszczanie środowiska. Te wszystkie czynniki podkreślają wartości, na które stawia firma Lago – zrównoważony ekologiczny rozwój.

Sofy, fotele oraz stoliki kawowe pochodzą z kolekcji firmy B&B Italia, współpracującej z największymi sławy współczesnego designu, między innymi: Antonio Citterio, Patricią Urquiola, Zahą Hadid, czy Marcelem Wandersem. Łączą one w sobie przepiękne klasyczne kształty z nowoczesnym hiszpańskim wzornictwem, pojawiającymi się między innymi na blatach stolików, nawiązujących swoim rysunkiem do tradycyjnych hiszpańskich wzorów, jednak w nowoczesnym stylowym wydaniu. Dodatek w postaci oryginalnych puf firmy Offeccta, pochodzących ze Szwecji, podkreśla prostą linię wnętrza. Projektant pozwolił sobie na wykorzystanie powyższych mebli, obok mebli prosto z Włoch, aby nawiązać do skandynawskiego klimatu, na którym klientom zależało.

Drzwi do pomieszczenia wykonano z kolorowego hiszpańskiego szkła fusingowego.

Sypialnia to połączenie błękitów i szarości, które wprowadzają spokój i harmonię do wnętrza, doskonale podkreślając jego funkcję. Na ścianie został powtórzony system dekoracyjny Ceresit Instyle Industia, jednak tym razem w odmianie plain, a więc gładkiej. Na podłodze znajduje się mozaika ułożona z 27 rodzajów różnych płytek projektu Patricia Urquiola, tworząc hiszpański klimat południowego apartamentu.

We wnętrzu również zastosowano meble projektu Lago: szafa z kolekcji N.O.W, która doskonale integruje się z architekturą wnętrza apartamentu. Kolorystyka szafy została tak dobrana, aby zlewała się z tonacją całego pomieszczenia i przywoływała nadmorski klimat. Regał z kolekcji Lago Linea stanowi unikatową kompozycję ścienną, oryginalną w kształcie. Jest to praktyczne, a zarazem minimalistyczne rozwiązanie dla przechowywania książek i innych przedmiotów.

Centralną kompozycję stanowi klasyczne łóżko z baldachimem, w nowoczesnej, lekkiej formie, projektu firmy Zanotta. Łóżko tego typu przywodzi na myśl od razu klasyczne wnętrze, jednakże czyste, proste linie mebla emanują współczesnością. Drewniana konstrukcja ozdobiona jest delikatnym, woalowym baldachimem.

Oświetlenie pomieszczeń pochodzi z projektów takich firm jak: Axo Ligt, Light Years, Artemide czy Fontana Arte, a więc czołowych producentów nowoczesnych lamp.

Maria Podobińska-Tuleja

cropped-proste_wnetrze_logo-011.jpg

Reklamy