Autorska Pracownia Projektowa czyli co dzieje się w Krakowie

Oj coś przez ostatnie kilka dni nie udawało się mi zaglądnąć na bloga. Nie znaczy to jednak, że spędzam czas leniwie i spoczywam na laurach. Co prawda spotkała mnie w tym tygodniu miła niespodzianka, która przypomniała miłe chwile i wprowadziła w stan nostalgii i rozmarzenia.  Dotarła do mnie nagroda, którą otrzymałam w konkursie blog design  – numer urodzinowy magazynu DOM & WNĘTRZE, pierwszy z rocznej prenumeraty, jaką organizatorzy ufundowali mojemu blogowi.  Numer niezwykły – bo urodzinowy. A akurat tak się składa, że w listopadzie są również moje urodziny. Prezent wspaniały! Jeszcze lepszy prezent znalazłam w środku. Taką oto stronę :) Teraz pora zabrać się za czytanie, bo numer DOMU&WNĘTRZE zapowiada się bardzo ciekawie.

gazeta

Jeszcze raz przeżywam sukces bloga Proste Wnętrze

Blog blogiem i owszem pisać uwielbiam, ale nadeszła pora, że muszę poświęcić trochę więcej czasu mojemu drugiemu bardzo ważnemu projektowi. Autorska Pracownia Projektowa Proste Wnętrze zaczęła działać pełną parą, a ja postawiłam sobie bardzo ambitne zadanie, że uda się jej zawładnąć Kraków… no może nie aż tak ambitne.

Schodzę jednak na ziemię i powiadam Wam co właśnie w Krakowie będzie się działo. Bardzo ciekawie zapowiada się nadchodzący tydzień. Prawdę powiedziawszy, chyba wszyscy się zmówili, aby zorganizować wszystko w jednym czasie. I tak –  jak skończę pisać ten post (spieszę się bardzo) to od razu zbieram się do salonu Excellent, gdzie będzie mieć miejsce wernisaż TERMA Design On Tour, na którym zostaną zaprezentowane najciekawsze grzejniki w konkursie Termy. Oczywiście będzie również spotkanie ze zwycięzcą tegorocznej edycji konkursu – Bartłomiejem Drabikiem. Popołudniową porą powinny dotrzeć do mnie gadżety reklamowe, prezentujące Autorską Pracownie Projektową Proste Wnętrze, które już niedługo będziecie mogli zobaczyć… być może w tą niedzielę podczas Zaprojektowanych, a być może już wcześniej, bo dziś wieczorem czeka mnie sesja fotograficzna, na której owe gadżety uwiecznimy i prześlemy zdjęcia w świat. Wtorek to konferencja Architektura Wnętrz organizowana przez Millenium Gazeta Budowlana, na którą to zawitam tylko na chwilę, gdyż interesuje mnie temat projektowania wnętrz biurowych. Później… parę godzin później konferencja prasowa Zaprojektowanych, na którą dostałam zaproszenie. Nie omieszkam więc nie odwiedzić mojej ukochanej szkoły i dowiedzieć się dla Was wszystkiego, co będzie się działo już niedługo w Krakowie. W środę – chyba będę odpoczywać… chociaż nie. Kiedyś trzeba się przygotować do wykładu dla studentów, który mam wygłosić już w piątek. I odebrać z magazynu Loftbaru przepiękne dodatki do wnętrz, które chcę Wam pokazać w niedzielę. W czwartek Kompozyt Expo – a więc targi, które odbędą się w krakowskim centrum targowym Expo, na których – pomimo bardzo napiętego grafiku – nie może mnie zabraknąć. Temat kompozytów zainteresował mnie już  w Warszawie podczas spotkania z firmą Quadur na Warsawbuild. Wiecie, że z kompozytów można wykonać prawie wszystko? Począwszy od aparatury medycznej, a skończywszy na lampach, krzesłach, czy frontach meblowych. Postanowiłam ten temat zgłębić. Już za parę miesięcy ukaże się w magazynie Tuba mój artykuł o kompozytach we wnętrzach. Aby zdobyć bezcenną wiedzę, wyruszam na Expo! Co roku targom towarzyszy „Kompozyt Life Art Gallery” – galeria nowoczesnych, innowacyjnych i designerskich eksponatów wykonanych z materiałów kompozytowych. To na pewno będzie warte zobaczenia!

W piątek rozpoczynają się Zaprojektowani. Bardzo jestem ciekawa, jak uda się całe wydarzenie. Czegoś takiego w Krakowie jeszcze nie było. Cieszę się ogromnie, że powstają nowe inicjatywy. A tym bardziej raduje mnie fakt, że głównym organizatorem i pomysłodawcą całego wydarzenia są Krakowskie Szkoły Artystyczne. I to w końcu mój wydział – Szkoła Wnętrz i Przestrzeni. Już nie tylko SAPU (Szkoła Artystycznego Projektowania Ubioru) będzie znana w całej Polsce. Teraz Szkoła Wnętrz i Przestrzeni ma szansę wejść na pierwsze strony gazet, z czego jako absolwent jestem ogromnie dumna. A propos absolwentów SWP – już w ten piątek w ramach całego wydarzenia odbędzie się impreza z okazji 10 lecia szkoły. Już nie mogę się doczekać spotkania z moimi kolegami ze szkolnej ławy! Przyda się taki relaks po piątkowym – bądź co bądź stresującym, bo pierwszym – publicznym występie.

O Zaprojektowanych będę Wam pisać jeszcze nie raz, bo zarówno organizatorom, jak i mi samej zależy aby wieści o wydarzeniu dotarły do jak najszerszej grupy osób. Jeśli ktoś jeszcze o Zaprojektowanych nie słyszał, to pora nadrobić zaległości.

A co w projektowaniu słychać? Skoro już wiecie, że w tym tygodniu może mi być ciężko zaglądnąć na bloga, to wytłumaczę się dodatkowo, że uczę się nowego programu. Nazywa się Intericad i służy do tworzenia realistycznych wizualizacji wnętrz. Poniżej przedstawiam Wam efekty, jakie udało się mi uzyskać projektując małą 1,5 – metrokwadratową toaletę. Pierwsze wizualizacje to efekt szybkiego renderingu. Cały proces renderowania zajmuje zaledwie kilka minut:

Bardziej dokładny rendering to już efekt ciężko pracującego komputera przez kilka godzin:

Projekt Łazienki by Autorska Pracownia Projektowa Proste Wnętrze

Projekt Łazienki by Autorska Pracownia Projektowa Proste Wnętrze

Projekt Łazienki by Autorska Pracownia Projektowa Proste Wnętrze

Projekt Łazienki by Autorska Pracownia Projektowa Proste Wnętrze

Wrażenia ogólne? Nie wiem, jak Wasze, ale dla mnie program jest super. Oczywiście chwilkę zajmie mi perfekcyjne jego opanowanie. Na szczęście wszelkie tutoriale dostępne są w postaci skryptów i filmów instruktażowych, to nie powinno być więc trudne. Trzymajcie kciuki.

Na pewno jeszcze o czymś zapomniałam. Tak – na pewno powinnam dokończyć uzupełnianie bloga na mojej nowej stronie internetowej http://www.prostewnetrze.pl, nad którą ciągle pracuję i mam nadzieję, że będziecie na nią również zaglądać.  Na pewno Autorska Pracownia Projektowa  Proste Wnętrze ma jeszcze parę rzeczy do zrobienia. Nie zastanawiając się już więcej – uciekam do pracy. Życzę Wam miłego tygodnia i mam nadzieję do zobaczenia już w ten weekend :)

Maria Podobińska-Tuleja

cropped-proste_wnetrze_logo-011.jpg

#autorskapracowniaprojektowakrakow #appprostewnetrze #zaprojektowani #wydarzeniadesignerskiewkrakowie #krakowdziejesie

Reklamy