Kolor roku 2015 by Benjamin Moore

Rok 2014 niechybnie zbliża się ku końcowi. Producenci materiałów i mebli starannie pracują nad nowymi kolekcjami, które będą starały się podbić nasze serca przez kolejne miesiące. Również producenci farb przygotowali dla nas nowe palety barw, którymi będą nas oczarowywać w nowym roku. Ponieważ jednak nie malujemy naszych wnętrz co rok, muszą one wpisywać się w znacznie dłużej trwające trendy. Już od jakiegoś czasu, zarówno w modzie, jak i w przemyśle włókienniczym, czy w sztuce prym wiodą stonowane, spokojne barwy budzące optymizm i radość. Zgodnie z tym trendem amerykańska marka Benjamin Moore ogłosiła kolor roku 2015. Został nim Guilford Green hc-116. Jest to delikatna, srebrzysta zieleń, idealnie komponująca się zarówno w nowoczesnych, jak i w klasycznych wnętrzach.

Cała paleta barw w Color Trends 2015 przedstawia różne twarze czterech głównych odcieni: zielonego, niebieskiego, różu i fioletu. Nowością są nasycone odważne barwy, które zapanowały we wnętrzach, wzbogacając paletę do tej pory królujących delikatnych, spokojnych pasteli.

Każda z 23 barw, starannie wybranych przez markę Benjamin Moore, może być użyta praktycznie do każdego stylu i będzie współgrać z innymi kolorami z palety Color Trends 2015.

BM Color trends 2015

BM Color trends 2015

Przykłady wnętrz, w których zastosowano poszczególne palety barw znajdziecie poniżej. Moim zdecydowanym faworytem stał się mocny odcień niebieskiego o nazwie blue danube. Skojarzył się mi z głęboką przejrzystą wodą morza Śródziemnego, co oczywiście przywodzi jak najbardziej przyjemne wakacyjne myśli. Paletą, która podbiła moje serce jest natomiast Blush Family. Zapraszam do obejrzenia galerii. Podziwiajcie.

Smakowita Berry Family:

Odprężająca i niebiańsko piękna Blue Family:

Spokojna, minimalistyczna i świeża Blush Family:

I ostatnia paleta dla wielbicieli uspokajających wiosennych zieleni Green Family:

Maria Podobińska-Tuleja

cropped-proste_wnetrze_logo-011.jpg

#benjaminmoore #colortrends2015 #kolorroku2015 #trendykolorystyczne2015 #najakikolorpomalowacmieszkanie

Reklamy