To się naprawdę dzieje?

Parę dni temu nastała październikowa aura. Tak jak zapowiadałam, jesień będzie obfitować w wydarzenia związane z designem, wnętrzami i architekturą, jednakże, nie spodziewałam się, że sprawy przybiorą aż taki (pozytywny) obrót. W zeszłym tygodniu udało się mi złożyć mój pieczołowicie przygotowywany biznes plan. Oczywiście nie odbyło się bez poprawek i uzupełnień formalnych – zgubienie zera w jednej komórce stało się autentycznym powodem zniszczenia dwóch kartek papieru, odrobinki tuszu i spalenia dość sporej ilości ropy podczas stania w krakowskich korkach, bo dojechać do Punktu Konsultacyjnego. Wcześniej oddanie dokumentów nie odbyło się bez zawirowań – podczas ich składania zadałam jedno małe pytanko, z którego wywiązała się ogromna dyskusja pomiędzy pracownikami „Agencji” i w wyniku którego okazało się, że… wszystkie moje obliczenia są źle przeprowadzone! Cały dzień zajęło mi poprawianie i przeliczanie wszystkiego jeszcze raz. Jak jest teraz? To się okaże najprawdopodobniej za kilka dni. Trzymajcie kciuki! Proste Wnętrze w postaci Pracowni Projektowej musi zaistnieć!

Przełomowym w tym tygodniu był jednak czwartek. Z samego rana dostałam maila, że… otrzymałam nagrodę w konkursie „Zmień wnętrze w 5 sztuk”. Co prawda była to nagroda pocieszenia, ale sprawiła mi niezwykle wiele radości – spełniła więc doskonale swoją funkcję (nie żebym się miała czymś martwić). O konkursie oraz pozostałych laureatach konkursu możecie przeczytać na stronie organizatora – Fabryki Form:

Wyniki konkursu Zmień wnętrze w 5 sztuk

Nagroda jest dość szalona i nie mogę się doczekać aż do mnie przyjedzie i będę mogła sprawdzić, że to rzeczywiście tak działa!

Ale to jeszcze nic. Po południu zadzwoniła do mnie Pani Wanda Modzelewska z informacją, iż mojemu blogowi została przyznana nagroda specjalna w konkursie Blog Design na najelpszego bloga roku, organizowanym przez Dom & Wnętrze. Nagrodą ufundowaną przez Kopp Sp. z o.o. oraz Veda Concept będzie ekskluzywna kolacja oraz wywiad z Valerio Mazzei – właścicielem i twórcą marki Edra, która wraz z rozpoczynającym się już za kilka dni Łódź Design Festival rozpocznie swoją działalność na terenie Polski. Taak! Czegoś takiego się nie spodziewałam. Więcej szczegółów nie zdradzę. Wydarzenie będzie miało miejsce 18 i 19 października – do tego czasu mam nadzieję zdążę przejść do porządku dziennego z faktem, że będę przeprowadzać wywiad – mój pierwszy w życiu – z kimś, kto jest właścicielem luksusowej marki włoskich mebli. Przecież ja się nawet nie mam w co ubrać! Ni stąd ni zowąd wyruszam więc do Łodzi podbijać świat wielkiego designu.

Ale to jeszcze nic! Parę dni temu obudziłam się, że przecież organizowany jest Meetblogin podczas Festivalu w Łodzi. Zapisałam sobie datę w kalendarzu, że wydarzenie będzie miało miejsce 11 października, zaplanowałam moją podróż do Łodzi, ale jako świeżak blogowy nie miałam pojęcia, że udział w tym wydarzeniu jest jedynie dla 30 blogerów, którzy odznaczą się ponadprzeciętnym refleksem w zgłaszaniu na odpowiednim profilu fejsbukowym chęci swojego uczestnictwa. Miejsca rozeszły się podobno w 20 minut. Żegnaj mój pierwszy zjazd blogowy. Tak przynajmniej myślałam, ale… na Meetblogi odbędzie się Gala Wręczenia Nagród dla nagrodzonych blogerów, a skoro ja właśnie nim zostałam to… okazało się, że na galę jestem zaproszona. Wspaniała nowina! Trochę byłoby mi przykro, gdyby się okazało, że właśnie wykupiłam bilety na autobus i zrobiłam rezerwację (bezzwrotną bo tańsza) na hotel, na wydarzenie, w którym nie będę mogła wziąć udziału. Festivalu – przybywam więc w dwa weekendy pod rząd! I całe szczęście, bo nie sposób obejrzeć tych wszystkich wystaw, wziąć udział we wszystkich ciekawych warsztatach (na szczęście zapisałam się tylko na jeden… bo oczywiście zaspałam i na inne miejsc już nie było), porozmawiać ze wszystkimi ciekawymi osobami ze świata designu. A będzie się działo.

Kolekcja Easy marki NOTI

W programie między innymi „Design dla młodych? It’s EASY!” czyli kolekcja mebli dla młodych do pierwszego mieszkania zaprojektowana przez markę NOTI. Modułowość, mobilność, idywidualność i zmiana. NOTI It’s easy mają wyjść na przeciw potrzebom nastolatka, singla a następnie pary, zmieniając się i dopasowując do potrzeb ich użytkowników. Ciekawe, prawda? A to dopiero pierwsza propozycja, jaką niesie ze sobą festiwalowe wydarzenie.

Maria Podobińska-Tuleja

cropped-proste_wnetrze_logo-011.jpg#ldf #lodzdesignfestival #meetblogin2014 #blogdesign #konkursnabloga

 

Reklamy